Jdi na obsah Jdi na menu
 


hippies moda

22. 8. 2008

Oblékání je vnějším vyjádřením názoru na aktuální módu a úroveň oděvního průmyslu. Korálky jsou tu jak pro krásu, tak možná také protože dotyčný ví co znamenají.
Korálky, přívěšky, talismany, dlouhý háro, zvonáče, kristusky, batika a holá kůže. To vše je hippies vlastní, a jenom potvrzuje že šaty dělaj člověka, jenomže, může se stát že to zrovna nebude mít na sobě.
Dívej se však vždycky člověku do očí, protože z očí korálky a batika sundat nejdou. Podívej se na něj a když se laskavě usměje, tak je hippy. Hippies vytvořili zajímavou, krásnou a veselou módu. Je to směs hodně etno stylů - Indiáni, africké kmeny... V 80. letech začal hippie styl přecházet do punku, ale stále se vrací. Pokud chceš vypadat jako hippie a zaujmout nějakého nezávisláka nebo jít demonstrovat za zvířátka s Greenpeace, tak se obleč do něčeho barevného. V létě dlouhé sukně, batikovaná tílka a trička... V zimě zvonáče a doma pletené svetry. Zajdi někdy do sekáče a tam toho objevíš! Nebo si tohle oblečení můžeš vyrobit sama. Všechno bílé nabatikuj a staré jeansy rozpárej a našij do nich klíny z nějaké květované látky. Nebo na ně něco vyšij. Rebelky mají fantazie vždycky dost, ne??Hippies vytvořili zajímavou, krásnou a veselou módu. Je to směs hodně etno stylů - Indiáni, africké kmeny... V 80. letech začal hippie styl přecházet do punku, ale stále se vrací.
Pokud chceš vypadat jako hippie a zaujmout nějakého nezávisláka nebo jít demonstrovat za zvířátka s Greenpeace, tak se obleč do něčeho barevného. V létě dlouhé sukně, batikovaná tílka a trička... V zimě zvonáče a doma pletené svetry. Zajdi někdy do sekáče a tam toho objevíš! Nebo si tohle oblečení můžeš vyrobit sama. Všechno bílé nabatikuj a staré jeansy rozpárej a našij do nich klíny z nějaké květované látky. Nebo na ně něco vyšij.
    


* Sponky a náušničky napodobující lužní kopretiny
* Dřevěné korálky
* Šátek kolem hlavy - buď na "piráta", nebo na "ninju"
* Šátek místo pásku
* Brýle lennonky
* Prstýnky i na prstech u nohou
* Ganja nebo peace na krku
* Náramky přátelství


Doplňky ve stylu hippies:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hippie styl

(hp, 15. 7. 2011 10:49)

k hippies, modě, muzice, stylu a drogám mrkni sem:
http://www.grada.cz/subkultury-mladeze_5683/kniha/katalog/

hipies

(sabísek, 28. 11. 2010 14:30)

Miluju styl hipie je nej a nosim tenhle styl uz 8 let a vsichni mi rikaj ze se to ke mne hodii AŤ ŽIJE HIPIES

hipies

(sabísek, 28. 11. 2010 14:30)

Miluju styl hipie je nej a nosim tenhle styl uz 8 let a vsichni mi rikaj ze se to ke mne hodii AŤ ŽIJE HIPIES

agiterymija.blog.cz

(agi, 17. 6. 2010 18:57)

Ahoj! ten článek je nej!!! a mrkněte se please na www.agiterymija.blog.cz !

Hezké

(NIki, 11. 6. 2010 18:18)

Moc hezký článek, část z něho jsem už někde viděla, když jsem se o Hippies zajímala, tak nevím jestli ho náhodou nevzali odtud...
Dozvěděla jsem se velmi zajímavé věci, které jsem dosud o Hippies nevěděla, děkuji!

Přátelé

(Hrdý Čech, 17. 2. 2010 14:33)

Přátelé zajímavá diskuze.Docela se zamýšlím dali jste českému nacionalismu nekdy šanci?
Nechápu proč pilvete na naše nacionální myšlenky?Je dobré studovat,skoumat skoušet věci ,různé směry a vybrat si podle toho co je nejblíže vašemu srdci,Opravdu plešaté hlavy ,bombry české lvy české vlajky oprvadu tomu skuzme se otevřít.Kdyt máme českou krev.

hippies 4ever

(klarč@, 11. 1. 2010 20:33)

jo deti kvetin!!..to jsou alsepon machři!!!!! xDDD

Hmmm

(IKI, 9. 11. 2009 21:25)

Vidim,ze se zde setkavaji ruzne nazory,tak s tim nacionalismem bych byla mirne nesouhlasila,nijak nemusim pravicovy extremismus,neb jsem priznivkyni levice,konkretne komunisicke strany,ale dovolim si tvrdit,ze zadny extremismus neni dobry,takze ani ti hipies nebyli nic moc,ale netvrdim,ze nemeli,ba nemaji ve sve ideologii i neco dobreho,ale v pozdejsi dobe ery hippies se to vsechno zvrtlo v drogy,takze asi tak...Nyni mne smite ukamenovat..:)

Disident a dfdsf...

(fuck off nacionalist!, 19. 9. 2009 15:20)

simvás co ste to za marogy??
for Disident nacionalismus je píčovina! a katolická církev taky...vraz si krucifix do prdele demente!

Nekdy jsem měl

(Disident, 6. 7. 2009 19:05)

dffs:Nekdy jsem měl také takové myšlenky pak jsem poznal že jen uvěřili bludu z kterého je třeba vyvést.Násilí rád také nemám.Je mnoho lidí české bílé krve co ještě jí nepocítili v sobě.Je třeba jim vše s láskou vysvětlovat ten nacionalismus slušnou cestou.

dffs

(dfdsf, 6. 7. 2009 13:49)

hhhhh to je debilovina nesnasim hipiky nafetovani curaci rozbil bych jim drzky a nakopal prdele

Hieppies

(Disident, 6. 7. 2009 11:33)

Vypadá to zajímavě.Myšlenky ekologie jsou samozdřejmě dobré.Batikovaná trička se mi také líbí.Jen se zamýšlím nad hlubším smyslem tohohle hnutí.Bavil jsem se s hipikem a ptal jsme se ho z jaké knihy přesně vychází čemu přesně věří a nedokázal mi odpovědět.Když se mě nekdo zeptá čemu věřím tak mu to dokážu přesně říct v Katolickou Církev a v Ideu českého nacionalismu.
Když se nad tím zamžšlím stokrát líp je mi mezi skinhedy nacionalisty než mezi kcětinovou mládeží.
At každý jde tam kde se cítí dobře.
Dobrý je řád pořádek víra v Národ a Rasu to je to dobré to vám doporučuji.

dík

(žužu, 16. 6. 2009 20:15)

Fakt dík za nápady.

aha

(nikolka, 8. 3. 2009 18:58)

jj dík aha no nechápu

samo, samo....

(Elizabeth, 1. 3. 2009 18:15)

samo že i dlouhý háro :D